2 grudnia 2019

Franciszek J. Chylewski (1916-1942).


Życie pilota Franciszka J. Chylewskiego przedstawiłem już w „Zeszytach Chojnickich nr 30 z 2014 roku. Artykuł dostępny na mojej stronie. Nad biografią Chylewskiego cały czas pracuję i szukam wszelkich o nim informacji. Gdy więc narodziła się możliwość skorzystania z łam czasopisma Stowarzyszenia Lotników Polskich „Smugi na niebie”, postanowiłem przybliżyć sylwetkę pilota Franciszka J. Chylewskiego w środowisku lotników, może wśród nich znajdą się osoby posiadające informacje o Chylewskim.
Przedstawiony tu artykuł jest wersją skróconą  tego z „Zeszytów Chojnickich”. Pragnę tu jednak dodać, że już po oddaniu tego artykułu do druku w „Smugach na niebie” znalazły się nowe informacje mówiące o tym, że Chylewski ewakuował się z Polski przez Węgry, a nie przez Rumunię. Są też nowe szczegóły z pobytu we Francji i służby na Wyspach Brytyjskich. Miejmy nadzieję, że książka o pil. Franciszku J. Chylewskim powstanie i będzie w niej miejsce na przedstawienie tych nowych szczegółów.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga! Ze względu na dużą ilość komentarzy spamerów każdy nowy komentarz pojawia się dopiero po zatwierdzeniu przez moderatora. Prosimy nie wpisywać komentarza ponownie.