2 grudnia 2019

Ks. Alojzy Franciszek Kowalkowski, kapelan Polskich Sił Powietrznych w latach 1941-1947.


Mój artykuł przedstawiający całościowo życie ks. Alojzego F. Kowalkowskiego ukazał się w książce „Pomorzanie znani i nieznani 2”. Jak pisałem, ze względów komercyjnych publikacja tego artykułu na mojej stronie jest odroczona. Tym razem jednak zająłem się kilkoma wybranymi latami z życie ks. Kowalkowskiego. Chodzi o jego okres służby w Polskich Siłach Powietrznych w latach 1941-1947.
W artykule zamieszczonym w „Pomorzanie znani i nieznani 2” ten okres został przedstawiony bardzo skrótowo. Od czasu jego publikacji informacje o służbie ks. Kowalkowskiego w PSP znacznie się poszerzyły. Gdy więc narodziła się możliwość skorzystania z łam czasopisma Stowarzyszenia Lotników Polskich „Smugi na niebie”, postanowiłem przybliżyć ten właśnie okres w życiu ks. Alojzego F. Kowalkowskiego. Tak powstał artykuł, którego tytuł przedstawiłem na wstępie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga! Ze względu na dużą ilość komentarzy spamerów każdy nowy komentarz pojawia się dopiero po zatwierdzeniu przez moderatora. Prosimy nie wpisywać komentarza ponownie.