12 sierpnia 2017

Jachtem ze Szkocji do Holandii.


  Opisywałem w ubiegłym roku mój rejs na Bornholm jachtem Portowiec Gdański II. To był trzeci rejs, w którym 5 osobową załogę tworzyli byli instruktorzy Szczepu ZHP im „Szare Szeregi” w Gdańsku działającego w latach 60. i 70. w Państwowych Szkołach Budownictwa. Byli to: Mirek, Marek, Ryszard, Marian i ja. Gdy więc w styczniu tego roku  irek przesłał projekt rejsu dookoła Anglii z wymianą załóg, zgłosiliśmy się na odcinek Kingston (Anglia) - Amsterdam w dniach 22-29 lipiec.
  Kingston później zostało zmienione na Grimsby. Niestety Mirek i Marian ze względów zawodowych nie mogli uczestniczyć w rejsie. Pozostaliśmy we trójkę z Markiem i Ryśkiem. Nie jedyna to zmiana. Na kilka dni przed wylotem do Doncaster, skąd mieliśmy dotrzeć do Grimsby okazało się, że jacht nie dotrze na 22 lipca do Grimsby i będzie na nas oczekiwał w południowo-wschodniej Szkocji w Eyemouth 20 km na północ od Berwick. Nie było wyjścia....

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga! Ze względu na dużą ilość komentarzy spamerów każdy nowy komentarz pojawia się dopiero po zatwierdzeniu przez moderatora. Prosimy nie wpisywać komentarza ponownie.