19 lipca 2017

Bolonia. Pierwsze miasto na szlaku włoskiej podróży.


Podróże po Polsce to fajna sprawa i staramy się zobaczyć jak najwięcej miejsc naszego pięknego kraju. Pisałem niedawno o naszej wycieczce na Lubelszczyznę. Ale są kraje w Europie, które zawsze chcieliśmy z żoną odwiedzić. Jednym z nich jest piękna słoneczna Italia. I ten zamiar udało nam się zrealizować w lipcu tego roku.
Wyjechaliśmy na 10 dni doWłoch zorganizowaną grupą z biurem turystycznym. Program bardzo bogaty, gdyż trasa wiodła przez 10 włoskich miast i prawie ¾ długości tego kraju. Byliśmy w Bolonii, Rzymie, Monte Casino, Neapolu, Pompejach, Mt. S. Angelo, S. G. Rotondo, Cascii, Asyżu, Padwie i Wenecji. Najbardziej na południe położonym miastem z tych odwiedzanych były Pompeje. Oczywistym było, że kilkugodzinne pobyty w każdym z nich pozwolą jedynie poczuć atmosferę Włoch i zobaczyć tylko wybrane miejsca. Wyjątek stanowił Rzym, w którym spędziliśmy półtora dnia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga! Ze względu na dużą ilość komentarzy spamerów każdy nowy komentarz pojawia się dopiero po zatwierdzeniu przez moderatora. Prosimy nie wpisywać komentarza ponownie.