27 października 2013

25 lat Kociewskiego Magazynu Regionalnego


Kociewski Magazyn Regionalny ukazuje się od 1986 roku, ale przerwa jaka miała miejsce w jego wydawaniu w latach 1993-1994 spowodowała, że „Magazyn” jest wydawany 25 lat. KMR mimo tego, że ukazuje  się w Tczewie, swe łamy oddał całemu Kociewiu. Wydawcą KMR jest Kociewski Kantor Edytorski – Sekcja Wydawnicza Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Aleksandra Skulteta w Tczewie.

Jak napisała Redakcja Magazynu „Do czytelników” w pierwszym numerze KMR wydanym w 1986 roku, „Magazyn” – jak sama nazwa wskazuje – będzie otwarty na wszystko, co ma związek z Kociewiem. Jest w nim miejsce dla poważnych opracowań, dla publicystyki, popularnych materiałów historycznych, folklorystycznych, także dla wspomnień i pamiętnikarstwa, literatury i kronik. Każdy – sądzimy – w Magazynie znajdzie coś pożytecznego dla siebie. Tematów nie zabraknie. W 2013 roku obchodzony był jubileusz Kociewskiego Magazynu Regionalnego. Z tej okazji 20 września w Tczewie odbyła się uroczysta sesja popularnonaukowa. Program sesji prezentuje załączone zaproszenie. Podczas sesji wręczono nagrody i wyróżnienia dla osób zaangażowanych w powstanie i funkcjonowanie Kociewskiego Magazynu Regionalnego. Jednym z wyróżnionych zostałem także ja. Mój pierwszy artykuł w KMR ukazał się w numerze 2 (29) latem 2000 roku. I to był początek moje stałej współpracy z „Magazynem”. Właśnie ta stała współpraca, moje liczne artykuły i zdjęcia, które, jak podkreśla w każdym numerze redakcja, są przekazywane do druku nieodpłatnie, były powodem, dla którego Prezydent Miasta Tczewa i Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie wręczyli mi Dyplom za wieloletnią współpracę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga! Ze względu na dużą ilość komentarzy spamerów każdy nowy komentarz pojawia się dopiero po zatwierdzeniu przez moderatora. Prosimy nie wpisywać komentarza ponownie.