4 września 2021

Rejs Konesera. Statkiem z Gdańska do Elbląga.

Pandemia spowodowała, że nasze życie turystyczne w 2020 i 2021 roku niemal zamarło. Jedynie ja w lipcu 2020 roku wypłynąłem z kolegami jachtem w nasz tradycyjny coroczny rejs. Tym razem była to trasa z Kołobrzegu na Rugię i z powrotem do Kamienia Pomorskiego. Rejs ten opisałem na mojej stronie, więc nie podaję tu więcej szczegółów.

Dopiero tegoroczne lato w związku ze znacznym spadkiem zachorowań na Covid 19 spowodowało, że postanowiliśmy z żoną Elżbietą skorzystać z propozycji Organizatora Turystyki „Aktywny Senior”. Z Andrzejem Wójcickim odbyliśmy już kilka dłuższych wycieczek, w tym do Gruzji i wiemy, że są one zawsze perfekcyjnie zorganizowane i zawsze po najniższych możliwych kosztach. Także reportaże z tych wycieczek znajdują się na mojej stronie, więc polecam ich lekturę.

Tym razem 8.08.2021 r. wybraliśmy całodzienną wycieczkę „Rejs Konesera” statkiem „Elwinga” po głównych rzekach Żuław Wiślanych. Zawsze chciałem spojrzeć na nie od strony wody, tym bardziej, że program zapowiadał wiele atrakcji, a także przewodnika i śpiewane na żywo szanty. Dodatkową zachętą był wywiad z Małgorzatą Kobus, kierownikiem statku „Elwinga”, który ukazał się w „Dzienniku Bałtyckim” 9 lipca 2021 roku.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga! Ze względu na dużą ilość komentarzy spamerów każdy nowy komentarz pojawia się dopiero po zatwierdzeniu przez moderatora. Prosimy nie wpisywać komentarza ponownie.