10 stycznia 2021

„Kaliski Goniec”

 W 2010 roku ukazała się moja książka „Z dziejów gminy Kaliska i wsi do niej należących”. Choć od tego czasu minęło 10 lat, nie zapominam o gminie i jej mieszkańcach. Od czasu do czasu przy okazji poszukiwania materiałów do innych moich publikacji odnajduję także te dotyczące gminy Kaliska, których nie uwzględniłem we wspomnianej książce. Skrzętnie je odnotowuję i w miarę możliwości udostępniam.
Tak stało się z informacjami o nauczycielach pracujących na terenie dzisiejszej gminy Kaliska w latach międzywojennych, które opatrzyłem tytułem „Z dziejów gminy Kaliska” …o nauczycielach. Kolejny materiał poświęcony jest początkom Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaliskach i zatytułowany jest W Archiwum Państwowym o Straży w Kaliskach. Oba artykuły ukazały się w Gońcu Kaliskim nr 102 z kwietnia 2020 roku.Czytaj w Bibliotece >>

2 komentarze:

 1. Bardzo cenne informacje. Przeczytałem po czasie, po rozmowie prywatnej z autorem - gratuluję.
  Myślę że to duży dar od LOSU , dla naszej Gminy i ogólnie Pomorza, że jest ktoś taki jak Krzysztof Kowalkowski , który z ogromną pasją i profesjonalizmem bada nasze korzenie i nam je udostępnia. Dziękuję Krzysztof.
  Antoni Cywiński wójt Kaliska 1990-98; 2002-2010

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłe słowa. Takie opinie mobilizują do dalszej pracy. Obecnie pracuję m.in. nad historią Czarnej Wody i jej mieszkańców.

   Usuń

Uwaga! Ze względu na dużą ilość komentarzy spamerów każdy nowy komentarz pojawia się dopiero po zatwierdzeniu przez moderatora. Prosimy nie wpisywać komentarza ponownie.