25 października 2015

XI Miejski Konkurs „MOJA POMORSKA RODZINA”W imieniu Zarządu Oddziału Gdańskiego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zapraszam uczniów gdańskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ogólnokształcących na XI edycję Miejskiego Konkursu „Moja Pomorska Rodzina”. Współorganizatorami konkursu są Urząd Miejski w Gdańsku, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Gdańsku, Stowarzyszenie Archiwistów Polskich Oddział Gdańsk oraz Pomorskie Towarzystwo Genealogicznego.
Organizacja konkursu ma na celu zachęcenie jego uczestników do poznania przeszłości swoich przodków oraz dziejów Dużej i Małej Ojczyzny z perspektywy losów rodziny. Prace przyjmowane są w trzech grupach wiekowych: szkoły podstawowe (klasy IV-VI), gimnazja i szkoły ogólnokształcące oraz w
trzech kategoriach w każdej grupie wiekowej: drzewo genealogiczne lub korzenie rodziny, album rodzinny oraz prezentacja multimedialna. 

Zapraszam młodzież do uczestnictwa w konkursie, a nauczycieli do podjęcia się roli opiekunów uczniów przygotowujących prace do konkursu.
Szczegóły dotyczące konkursu, wykonania prac konkursowych zostały określone w Regulaminie, który jest opublikowany na mojej stronie oraz stronach organizatorów:
 www.kaszubi.pl, www.pierwszegimnazjum.pl 
Prace konkursowe należy składać w Gimnazjum nr 1 w Gdańsku od poniedziałku do piątku w godz. 8-14 (tel/fax 58 341-09-29). Termin składania prac upływa w dniu 11 kwietnia 2016 roku. Szkoły biorące udział w konkursie zostaną powiadomione o terminie oficjalnego ogłoszenia wyników konkursu oraz terminie wręczenia nagród i zorganizowania wystawy najlepszych prac (wstępny termin 2 czerwiec 2016 roku).
Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz. Patronat medialny nad konkursem przyjęły redakcje „Dziennika Bałtyckiego” i Radia Gdańsk.
Zapraszam.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga! Ze względu na dużą ilość komentarzy spamerów każdy nowy komentarz pojawia się dopiero po zatwierdzeniu przez moderatora. Prosimy nie wpisywać komentarza ponownie.