14 października 2014

X Konkurs „MOJA POMORSKA RODZINA”


www.gdansk.pl
Zapraszam serdecznie uczniów gdańskich szkół podstawowych i gimnazjalnych do udziału w Konkursie „Moja Pomorska Rodzina”, którego jubileuszowy X finał planowany jest maj 2015 r. Organizatorami konkursu są w Zarząd Oddziału Gdańskiego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, Urząd Miejski w Gdańsku, Gimnazjum nr 1 w Gdańsku, Stowarzyszenie Archiwistów Polskich Oddział Gdańsk oraz Pomorskie Towarzystwo Genealogicznego. 
http://www.dziennikbaltycki.pl/
www.dziennikbaltycki.pl
W dotychczasowych dziewięciu edycjach konkursu uczestniczyli uczniowie z ponad 60 szkół podstawowych i gimnazjów. Już tradycyjnie honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz  www.gdansk.pl. , a patronat prasowy obejmie "Polska Dziennik bałtycki".
www.radiogdansk.plKonkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych miasta Gdańska. Organizacja konkursu ma na celu zachęcenie jego uczestników do poznania przeszłości swoich przodków oraz dziejów Dużej i Małej Ojczyzny z perspektywy losów rodziny. Konkurs pozwoli także na utrwalenie w rodzinie pamięci o przodkach oraz zaprezentowanie ich historii w szerszym gronie. Szukając informacji, które służą do stworzenia zaprezentowanych podczas konkursu drzew genealogicznych, korzeni - wywodu przodków, czy też opisując rodzinne historie w albumach lub prezentacjach multimedialnych, uczniowie odtwarzają pamięć o swoi przodkach, o ich życiu i o panującej w rodzinie tradycji. W trakcie pracy o tej historii uczniowie dowiadują się o swoich korzeniach, skąd przyszli i gdzie mieszkali ich przodkowie. Liczę na to, że uczestnictwo w konkursie na trwale rozbudzi zainteresowanie historią swojej rodziny. Dla wielu ludzi słowa rodzina, tradycja czy ojczyzna są dziś pustymi słowami, pozbawionymi takiego sensu, jaki stanowiły one dla naszych przodków. Chciałbym, aby ten konkurs przyczynił się do uratowania znaczenia tych słów, aby następne pokolenia nie zapomniały, że one istniały i co znaczyły. 

Zapraszam młodzież w imieniu organizatorów i swoim własnym do uczestnictwa w konkursie, a nauczycieli do podjęcia się roli opiekunów uczniów przygotowujących prace do konkursu. Regulamin konkursu uwzględnia także cele dydaktyczne wynikając z programu szkolnego. Szczegóły konkursu zawarte są w regulaminie. Dodatkowe informacje można uzyskać pisząc do organizatorów konkursu: j.niwińska@poczta.onet.pl lub zkpgdansk@wp.pl 

                                                                           Krzysztof Kowalkowski

Regulamin konkursu zobacz w bibliotece >>

               

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga! Ze względu na dużą ilość komentarzy spamerów każdy nowy komentarz pojawia się dopiero po zatwierdzeniu przez moderatora. Prosimy nie wpisywać komentarza ponownie.