8 kwietnia 2022

Laudacja - PRO MEMORIA Zofia Janukowicz - Pobłocka

 W Gdańsku od 2005 roku działa Trójmiejski Klub Kociewiaków, sekcja Towarzystwa Miłośników Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim, którego jestem członkiem. W ostatnich latach spotykamy się w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku. Na spotkaniach przedstawiany jest dorobek ludzi kultury związanych z Kociewiem. Prezentowane są m.in. publikacje o Kociewiu, jego mieszkańcach, historii i kulturze tej ziemi. Często spotkania te wzbogacane są występami Kociewskich zespołów regionalnych.

Noworoczne spotkanie Klubu odbyło się 15 stycznia 2022 roku. Jego pierwszym punktem było wręczenie nagrody Prezydenta Miasta Gdańska w dziedzinie kultury członkowi Trójmiejskiego Klubu Kociewiaków Edmundowi Zielińskiemu za upowszechnianie kultury. Kolejnym punktem była prezentacja książki „PRO MEMORIA. Zofia Janukowicz-Pobłocka (1928-2019)”. Zebrał i opracował, wstępem i przypisami opatrzył Józef Borzyszkowski. Książka została wydana w 2020 roku. Miałem zaszczyt wygłosić laudację, którą tu prezentuję.

     Czytaj dalej w bibliotece >>


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga! Ze względu na dużą ilość komentarzy spamerów każdy nowy komentarz pojawia się dopiero po zatwierdzeniu przez moderatora. Prosimy nie wpisywać komentarza ponownie.