28 listopada 2017

Otrzymałem Medal Lecha BądkowskiegoZarząd Oddziału Gdańskiego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego przyznał mi Medal Lecha Bądkowskiego. Jest to docenienie mojej pracy dla Oddziału, którego jestem członkiem od stycznia 1996 roku.
W latach 1998 – 2007 byłem członkiem Zarządu, przy czym w latach 2004 – 2007 pełniłem funkcję sekretarza Oddziału. W trakcie swej pracy w Zarządzie w 2005 roku zainicjowałem organizację Miejskiego Konkursu Genealogicznego „Moja Pomorska Rodzina”, który organizuję co roku do dziś. Wręczenie medalu odbyło się podczas Walnego zebrania sprawozdawczego Oddziału w dniu 18 listopada 2017 roku.
Medal Lecha Bądkowskiego został wybity w związku z ogłoszeniem przez Zarząd Główny ZKP roku 2009 rokiem Lecha Bądkowskiego, prozaika, eseisty i publicysty. Współzałożyciela Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, sygnatariusza Porozumień Gdańskich 1980 roku. W  czasie II wojny światowej oficera Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie i cichociemnego. Lech Bądkowski (1920-1984) jest Kawalerem Krzyża Virtuti Militari, pośmiertnie odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.
Oddział Gdański chcąc czynnie włączyć się w obchody i tym samym uczcić 25. rocznicę śmierci Lecha Bądkowskiego,  na Zebraniu Zarządu w dniu 8 października 2008 roku  podjął Uchwałę w sprawie wybicia pamiątkowego medalu. Medal jest przyznawany osobom szczególnie zasłużonym w działalności na rzecz Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Autorem projektu jest artysta rzeźbiarz Wawrzyniec Samp.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga! Ze względu na dużą ilość komentarzy spamerów każdy nowy komentarz pojawia się dopiero po zatwierdzeniu przez moderatora. Prosimy nie wpisywać komentarza ponownie.