4 czerwca 2017

XII Konkurs Genealogiczny „Moja pomorska rodzina”


Zobacz fotorelację >>
W dniu 31 maja 2017 r. odbyło się już po raz dwunasty podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Genealogicznego „Moja pomorska rodzina”. Tradycyjnie wręczenie nagród laureatom i wystawa pokonkursowa zostały zorganizowane w Gimnazjum nr 1 wchodzącym w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Gdańsku-Wrzeszczu przy ul. Wilka Krzyżanowskiego. 

Finał zgromadził wielu gości, wśród których byli m.in. Piotr Kowalczuk – Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska, Iwona Kossakowska – pracownik Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego, Monika Płuciennik – Prezes Zarządu Oddziału Gdańskiego Stowarzyszenia Archiwistów Polskich, ks. Waldemar Naczk – proboszcz parafii św. Antoniego z Padwy we Wocławach, Adam Perzyński – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 27. Oczywiście w uroczystościach uczestniczyli uczniowie – autorzy prac, nauczyciele opiekujący się nimi podczas tworzenia prac konkursowych, rodzice i krewni uczniów oraz przedstawiciele mediów - „Dziennika Bałtyckiego” i „Radia Gdańsk”.
Gości powitała pani Małgorzata Solowska – Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr I. Następnie Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska pan Piotr Kowalczuk w swoim wystąpieniu podziękował m.in. uczniom za zaangażowanie w wykonaniu prac, za pielęgnowanie tradycji i historii. Życzył uczniom dalszych badań nad historią rodziny, a organizatorom gratulował organizacji konkursu i jego dalszej kontynuacji.
Po wystąpieniu Prezydenta przyszedł czas na mnie, jako że jestem pomysłodawcą tego konkursu, jego współorganizatorem i przewodniczącym jury. Podziękował Panu Piotrowi Kowalczukowi za dofinansowanie organizacji konkursu przez Urząd Miasta, w tym zakupu cennych nagród, Fundacji Lotos za wspieranie działalności statutowej Oddziału Gdańskiego ZKP, Pani Dyrektor ZSO nr 1 i pracownikom Gimnazjum nr 1 za zaangażowanie w organizację konkursu i przygotowanie pięknej wystawy prac oraz pokonkursowego spotkania dla wszystkich uczestników finału. Podziękowałem także współorganizatorom konkursu - Stowarzyszeniu Archiwistów Polskich i Pomorskiemu Towarzystwu Genealogicznemu, które ufundowały dodatkowe nagrody dla uczniów. Przedstawiciele tych organizacji są członkami jury, w skład którego wchodzą ponadto przedstawicielki Urzędu Miejskiego i Gimnazjum nr 1.
Na XII edycję konkursu wpłynęło 59 prac z 17 szkół podstawowych i gimnazjów. Na uwagę zasługuje fakt, że obok szkół uczestniczących często w konkursie, rokrocznie notujemy uczestnictwo szkół, które po raz pierwszy przysłały prace. W tym roku są to Szkoły Podstawowe nr 11, 79 i 92 oraz Szkoła Podstawowa dla Chłopców „Fregata”. Przez dwanaście lat organizacji konkursu uczestniczyli w nim uczniowie 81 szkół.
Po krótkim omówieniu prac nadeszła pora na nagrody. W trakcie odczytywanie przeze mnie protokółu z obrad jury, pan Piotr Kowalczuk i pani Małgorzata Solowska wręczyli wszystkim laureatom nagrody i dyplomy, a pozostałym uczestnikom oraz nauczycielom – opiekunom dyplomy i upominki. Na zakończenie poinformowaliśmy wszystkich, że następne konkursy swój finał będą miały w Szkole Podstawowej nr 27 we Wrzeszczu. 
Finał konkursu uświetnił występ uczennic Gimnazjum nr IX. 
Protokół z posiedzenia jury konkursu >>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga! Ze względu na dużą ilość komentarzy spamerów każdy nowy komentarz pojawia się dopiero po zatwierdzeniu przez moderatora. Prosimy nie wpisywać komentarza ponownie.