20 września 2012

Jeszcze o pilocie Alojzym Gusowskim

Jak już wcześniej pisałem na mojej stronie, pracuję nad książką poświęconą pilotowi Alojzemu Gusowskiemu. Trwa właśnie jej skład, mam więc nadzieję, że niedługo książka się ukaże i będę mógł o tym fakcie poinformować na mojej stronie.
Ale jak się okazało nie tylko ja interesuję się Alojzym Guzowskim, a dokładniej całą załogą, której był dowódcą i ich ostatnim lotem. W Ilustrowanym Magazynie Miłośników Historii Lotnictwa Polskiego „Lotnictwo z Szachownicą” nr 2/2012 (44) z maja 2012 r. ukazał się artykuł zatytułowany Ostatni lot „Nany” (www.sanko.wroclaw.pl), opisujący ostatni lot bojowy Alojzego Gusowskiego, w którym zginął, a wraz z nim trzech spośród jego czterech członków załogi. W artykule tym autor błędnie podał imię Alojzego pisząc o nim Antoni. Było to przyczynkiem do napisania krótkiego artykułu o Alojzym Gusowskim w oparciu o moje najnowsze ustalenia dotyczące jego życia i walki, jakie poczyniłem podczas pisania książki.


1 komentarz:

  1. Informacja o książce na temat Alojzego Gusowskiego zatacza coraz szersze kręgi. Poniżej link do strony na powiat starogardzki.

    http://24starogard.pl/wiadomosci/1654-interesujaca-biografia-starogardzkiego-lotnik a

    OdpowiedzUsuń

Uwaga! Ze względu na dużą ilość komentarzy spamerów każdy nowy komentarz pojawia się dopiero po zatwierdzeniu przez moderatora. Prosimy nie wpisywać komentarza ponownie.