16 października 2011

Biesiada Literacka

Zobacz fotorelację >>
Towarzystwo Przyjaciół Czarnej Wody już po raz kolejny zaprosiło na Biesiadę Literacką, której tytuł brzmiał "Literackie podróże po Kociewiu". Spotkanie odbyło się 17 września 2011 r. także już tradycyjnie w gościnnych progach Urzędu Miasta w Czarnej Wodzie.
Zebranych powitał senator Andrzej Grzyb. Na wstępie zaprezentował publikacje kociewskie jakie ukazały się w ostatnim okresie.
Były to m.in. "Z dziejów Obozina", której jestem autorem, album "Pozdrowienia z Kociewia", "Ideał na bagnet wbity", Miedzy nami na Kociewiu", U nas, na Kociewiu", Borowiackie językowanie (II)". Ostatnią z zaprezentowanych książek był zbiór referatów wygłoszonych podczas Biesiad w okresie 2001-2010 pod tytułem "Literackich biesiad księga wtóra. Czarna Woda 2001-2010". W książce tej znajduje się m.in. mój referat „Historia Kociewia w książkach wydanych w latach 2009-2010”.
Następnie zgodnie z programem swoje referaty wygłosili prof. Zbigniew Zielonka - Świat przedstawiony w prozie Zygmunta Bukowskiego", prof. Tadeusz Linkner - Kociewskie "pigułki" F. Fenikowskiego" i Patrycja Hamerska "Najnowsze poezjowanie na Kociewiu".
Następnie książkę "Literackich biesiad księga wtóra. Czarna Woda 2001-2010" omówiła dr Aleksandra Wierucka. Ten interesujący zbiór zawiera 28 referatów wygłoszonych podczas Biesiad w okresie 2001-2010 oraz aneks "Z tekstów literackich". Zaprezentowane zostały także noty biograficzne o autorach referatów. Obecni podczas Biesiady autorzy omówili swoje najnowsze książki. Krzysztof Kowalkowski przedstawił kilka interesujących informacji o Obozinie, Ryszard Szwoch przedstawił Album Mirosława Kalkowskiego i Romana Preisinga "Pozdrowienia z Kociewia", oraz "Ideał na Bagnet wbity". Najnowszą publikację "Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Tczewie" przedstawił jej współautor Kazimierz Ickiewicz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga! Ze względu na dużą ilość komentarzy spamerów każdy nowy komentarz pojawia się dopiero po zatwierdzeniu przez moderatora. Prosimy nie wpisywać komentarza ponownie.