22 września 2011

Historia Obozina w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku

Zobacz fotorelację >>
W Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku 22 września 2011 r. odbyło się tradycyjne spotkanie Trójmiejskiego Klubu Kociewiaków, będącego sekcją Towarzystwa Miłośników Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim. Podczas spotkania nowości literackie z Kociewia omówił senator Andrzej Grzyb, Ryszard Szwoch przypomniał Erazma Czarneckiego i epizod 2 pułku Szwoleżerów Rokitniańskich. Natomiast ja zaprezentowałem swoją najnowszą książkę „Z dziejów Obozina”.
Wzbudziła ona duże zainteresowanie wśród obecnych. Wśród nich był m.in. Edmund Zieliński, którego ma wywodziła się z Janina, należącego wówczas do majątku Obozin. Swoje wspomnienia i te na temat książki Zieliński zamieścił na stronie, kociewiacy.pl
W spotkaniu w Ratuszu udział wziął także Jarosław Ellwart wydawca książki, właściciel Wydawnictwa Region w Gdyni, który oferował uczestnikom spotkania możliwość zakupu tej i innych książek wydawnictwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga! Ze względu na dużą ilość komentarzy spamerów każdy nowy komentarz pojawia się dopiero po zatwierdzeniu przez moderatora. Prosimy nie wpisywać komentarza ponownie.