5 stycznia 2013

Alojzy Paweł Gusowski - promocja książki w Gdańsku.

Zobacz fotorelację >>
Tym razem promocja książki miała miejsce w Gdańsku. W sobotę 5 stycznia 2013 roku odbyło się kolejne spotkanie Trójmiejskiego Klubu Kociewiaków, który od ponad 6 lat jest sekcją Towarzystwa Miłośników Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim.
Miejscem spotkania była jak zwykle Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku. Prezentację mojej najnowszej książki „Alojzy Paweł Gusowski pilot 305 Dywizjonu Bombowego” poprzedził występ Tria rodziny Oller ze Starogardu.
Wśród około stu uczestników spotkania można było zauważyć wiele znamienitych osób. Spotkanie prowadził dr Hubert Pobłocki, a uczestniczyli w nim m.in., prof. Stefan Raszeja, prof. Maria Pająkowska-Kęsik, Wiesław Proll - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starogardzie, twórca ludowy, rzeźbiarz i publicysta Edmund Zieliński, Izabela Kotowska z Muzeum Piśmiennictwa w Wejherowie, Ryszard Morawski były tancerz Teatru Wielkiego w Warszawie, a dziś właściciel pensjonatu GOLF w Maleninie, rodzina Alojzego Gusowskiego i wiele innych osób. Była także pani Małgorzata Gładysz, przedstawicielka Marszałka Senatu Bogdana Borusewicza. W trakcie mojej opowieści o książce i jej głównym bohaterze zaprezentowałem na dużym ekranie wiele zdjęć, dla których zabrakło miejsca w książce. W tym miejscu dla porządku należy dodać, że książka o formacie B-5 liczy 140 stron, w tym kilkadziesiąt zdjęć czarno-białych i kolorowych. Jej wydawcą jest Instytut Kociewski w Starogardzie, a współfinansowana była ze środków otrzymanych od Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach zadania Obronności państwa i działalności Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej.
Podczas spotkania podarowałem 26 egzemplarzy książki Trójmiejskiemu Klubowi Kociewiak, a dochód z ich sprzedaży został przeznaczony na działalność statutową klubu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga! Ze względu na dużą ilość komentarzy spamerów każdy nowy komentarz pojawia się dopiero po zatwierdzeniu przez moderatora. Prosimy nie wpisywać komentarza ponownie.